ROZRZĄD-BARDZO WAŻNE , LECZ CZASAMI ZAPOMNIANE, ROZRZĄD PRZYPOMNI O SOBIE SAM LECZ DROGO.

PRZYPOMNI O SOBIE SAM LECZ DROGO.

                Rozrząd odpowiada z otwieranie i zamykanie zaworów dolotowych i wylotowych w silnikach czterosuwowych benzynowych i diesla. Rozróżniamy kilka typów napędu rozrządu wałków rozrządu: Pasek rozrządu, łańcuch rozrządu, koła zębate, układy mieszane.

Regularna wymiana paska rozrządu zgodnie z zaleceniami producenta zapobiega poważnym uszkodzeniom silnika a co się z tym wiąże dużymi kosztami napraw. Łańcuch rozrządu także należy kontrolować, podstawą dobrej eksplantacji łańcucha rozrządu jest regularna wymiana oleju i kontrola jego poziomu w silniku. Na dzień dzisiejszy łańcuchy rozrządu także podlegają wymianie, nie są wieczne, mimo dbania o olej w silniku może dochodzić do jego rozciągania a nawet pęknięcia.

Co po zerwaniu napędu rozrządu? Większość silników w naszych samochodach jest tak zwana ,,kolizyjna’’ to znaczy ,że podczas zerwania się paska lub łańcucha rozrządu dochodzi do kolizji zaworów z tłokami, może także dojść do urwania się zaworu,  i wtedy mamy poważną naprawę silnika.

Aby uniknąć kosztownych napraw w Państwa aucie zapraszamy na regularne przeglądy samochodu oraz wymiany rozrządu do AUTO-SERWIS TOMASZ OLSZOWIEC. Nasza wiedza, doświadczenie oraz zaplecze narzędziowe gwarancją długiej i radosnej eksplantacji Państwa samochodu.

Zapraszamy

Dodaj komentarz